Strona główna Związek Miast i Gmin Nadnoteckich Aktualności Drogi wodne Rejsy, wydarzenia Szlakiem Noteci Galeria Kontakt
Strona główna Związek Miast i Gmin Nadnoteckich Aktualności Drogi wodne Informator Szlakiem Noteci Galeria Kontakt
Gmina BARCIN Gmina BIAŁOŚLIWIE Gmina CZARNKÓW Miasto CZARNKÓW Gmina DRAWSKO Miasto i Gmina DREZDENKO Miasto i Gmina KRZYŻ WLKP. Miasto i Gmina NAKŁO NAD NOTECIĄ Gmina NOWA WIEŚ WIELKA Miasto i Gmina PAKOŚĆ Gmina SANTOK Gmina STARE KUROWO Miasto i Gmina UJŚCIE Miasto i Gmina WIELEŃ Gmina ZWIERZYN Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Stowarzyszenie Partnerstwo dla Krajny i Pałuk Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im.kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią Powiat Nakielski POWIAT CZARNKOWSKO-TRZCIANECKI Powiat gorzowski

Konferencja Nakło wraca nad Noteć

zobacz wszystkie aktualności

W czwartek 22 marca 2018 r. na Przystani Powiat Nakielski odbędzie się konferencja "Nakło wraca nad Noteć". Organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią.
Na konferencję starosta nakielski Tomasz Miłowski zaprosił m.in. przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, Urzędu Żeglugi Śródlądowej oraz Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, LGD „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”, LGR „Nasza Krajna i Pałuki”, przedsiębiorców, deweloperów, radnych powiatowych i gminnych.
Podczas konferencji rozważane będą możliwości inwestowania na obszarze przyległym do Noteci na długości rzeki pomiędzy śluzami Nakło Wschód – Nakło Zachód, po obu stronach rzeki. Uczestnicy zapoznani zostaną również z aspektami technologicznymi i prawnymi (Prawo Wodne) zagospodarowania pasa wodnego na potrzeby rekreacyjne, turystyczne i gospodarcze. Podjęte zostaną też tematy związane z udrożnieniem Noteci do klasy II żeglugowej umożliwiającej rejsy jednostek rekreacyjnych i turystycznych oraz zagrożeniem powodziowym dla terenów pomiędzy ww. śluzami.
Tematyka konferencji wpisuje się w działania Powiatu Nakielskiego zmierzające do rewitalizacji terenów nad rzeką Noteć i przywrócenia rzeki miastu.

Anna Czyżak-Skowrońska, Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią
Źródło: www.powiat-nakielski.pl


Galeria: