Strona główna Związek Miast i Gmin Nadnoteckich Aktualności Drogi wodne Rejsy, wydarzenia Szlakiem Noteci Galeria Kontakt
Strona główna Związek Miast i Gmin Nadnoteckich Aktualności Drogi wodne Informator Szlakiem Noteci Galeria Kontakt
Gmina BARCIN Gmina BIAŁE BŁOTA Gmina BIAŁOŚLIWIE Gmina CZARNKÓW Miasto CZARNKÓW Gmina DRAWSKO Miasto i Gmina DREZDENKO Miasto i Gmina KRZYŻ WLKP. Miasto i Gmina NAKŁO NAD NOTECIĄ Gmina NOWA WIEŚ WIELKA Miasto i Gmina PAKOŚĆ Gmina SANTOK Gmina Sicienko Gmina STARE KUROWO Miasto i Gmina UJŚCIE Miasto i Gmina WIELEŃ Gmina ZWIERZYN Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Stowarzyszenie Partnerstwo dla Krajny i Pałuk Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im.kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią Powiat Nakielski POWIAT CZARNKOWSKO-TRZCIANECKI Powiat Gorzowski Powiat Pilski

W Zwierzynie odbyły się obrady Zarządu Związku Miast i Gmin Nadnoteckich

zobacz wszystkie aktualności

Związkowe posiedzenia odbywają się w różnych miejscach na szlaku Noteci, przede wszystkim w samorządach, położonych nad rzeką lub w bliskim jej sąsiedztwie. Przyjęta formuła organizowanych spotkań sprzyja integracji wewnątrz organizacji oraz promocji całego obszaru działania Związku Miast i Gmin Nadnoteckich, który swoją siedzibę ma w Nakle nad Notecią.
Obrady Zarządu Związku Miast i Gmin Nadnoteckich w dniu 27 października 2016 roku odbyły się w gościnnej nadnoteckiej Gminie Zwierzyn, położonej w województwie lubuskim. Spotkanie miało miejsce w Urzędzie Gminy, tu gości przywitał Wójt Gminy Zwierzyn Tomasz Marć wraz z Sekretarzem Andrzejem Wiśniewskim, który jednocześnie jest członkiem Zarządu Związku. Obrady prowadził Prezes Zarządu Marek Tchórzka. Ponadto udział w obradach wzięli członkowie zarządu: Burmistrz Drezdenka Maciej Pietruszak, Burmistrz Czarnkowa Franciszek Strugała, Wójt Gminy Nowa Wieś Wielka Wojciech Oskwarek, Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią Sławomir Napierała. Gośćmi spotkania byli również pracownicy urzędów Łukasz Michalik (Inspektor ds. informatyki, promocji, współpracy zagranicznej i organizacji pozarządowych Gminy Nowa Wieś Wielka), Tomasz Rogacki (inspektor ds. promocji Urzędu Miasta i Gminy Nakło nad Notecią).
Członkowie Zarządu udzielili rekomendacji potwierdzającej współpracę Związku Miast i Gmin Nadnoteckich z Panią Wiesławą Krupińską z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Przedstawiona została propozycja rekomendacji do Indywidualnej Nagrody Przyjaznego Brzegu’2016.
Łączy nas Noteć ! Proste, czytelne hasło, które od początku przyświeca działaniom Związku Miast i Gmin Nadnoteckich przywołane zostało podczas minionych obrad w trakcie prezentacji projektu nowej strony www.rzekanotec.pl przez przedstawiciela Home2.pl Łukasza Kulwasa. Po zaakceptowaniu projektu przez Zarząd wykonawca może kontynuować prace wdrożeniowe, niezbędne do  uruchomienia nowej strony internetowej organizacji. Zakończenie prac wraz z przeszkoleniem z zakresu administrowania zaplanowano w terminie do końca listopada br.
Dzieje sie w Dolinie Noteci !  Wspólny kalendarz wydarzeń w regionie realizowany pod hasłem Dzieje się w Dolinie Noteci" był kolejnym tematem, nad którym pracowali członkowie Zarządu podczas minionych obrad. Postanowiono, że wydarzenia sztandarowe gmin nadnoteckich, każdorazowo do końca danego roku kalendarzowego, będą zgłaszane przez gminy do bazy prowadzonej przez Biuro Związku, celem wspólnej promocji podczas całego sezonu wodniackiego. Zaplanowano publikowanie szerszej informacji na stronie internetowej Związku i członków Związku, ale także w mediach w całym regionie i na targach, wystawach, innych spotkaniach branżowych. Każda z propozycji mających wpływ na wzrost świadomości o potencjale śródlądowych dróg wodnych w regionie ma szansę na dodatkową promocję w ramach kampanii prowadzonej pod wspólnym logo ZMiGN. Delegaci na swoim terenie będą informowali o kolejnych wydarzeniach na szlaku czekających mieszkańców w sezonie, które warto zaplanować w swoim terminarzu jeszcze przed otwarciem sezonem, które po raz pierwszy na Noteci odbyło się z inicjatywy Związku Miast i Gmin Nadnoteckich, 7 maja 2016 roku na Przystani Powiat Nakielski. Nową inicjatywą były również spławikowe zawody wędkarskie na Noteci w Łazienkach Czarnkowskich. W dniu 25 września br. trzyosobowe drużyny reprezentujące gminy należące do Związku rywalizowały o Puchar Noteci. Spotkanie w Zwierzynie było nie tylko okazją do dyskusji na temat wydarzeń w terenie, które odbyły się z udziałem delegatów Związku w mijającym roku, ale także analizowano warianty możliwości wdrożenia kolejnych działań wspólnych, planowanych na przyszły sezon, m.in. spływów kajakowych i zlotów motocyklowych. Wypracowana przez Zarząd propozycja dotycząca planowanego wykreowania nowych produktów turystycznych, wspólnych dla gmin nadnoteckich przedstawiona zostanie najpóźniej w lutym 2017 roku pod obrady Walnego Zebrania Członków Związku Miast i Gmin Nadnoteckich. Ponadto uchwalony zostanie przyszłoroczny plan pracy i budżetu oraz Zarząd złoży szczegółowe sprawozdanie za rok 2016.
Na zakończenie spotkania w Zwierzynie przedstawione zostały wolne wnioski, które dotyczyły przede wszystkim spraw organizacyjnych związanych z bieżącym funkcjonowaniem biura. Ustalony został termin kolejnego posiedzenia Zarządu w dniu 12 grudnia 2016 roku godz. 10.30 w siedzibie organizacji, tj. Nakle nad Notecią.

Hanna Horbrich
Biuro ZMiGN