Strona główna Związek Miast i Gmin Nadnoteckich Aktualności Drogi wodne Rejsy, wydarzenia Szlakiem Noteci Galeria Kontakt
Strona główna Związek Miast i Gmin Nadnoteckich Aktualności Drogi wodne Informator Szlakiem Noteci Galeria Kontakt
Gmina BARCIN Gmina BIAŁOŚLIWIE Gmina CZARNKÓW Miasto CZARNKÓW Gmina DRAWSKO Miasto i Gmina DREZDENKO Miasto i Gmina KRZYŻ WLKP. Miasto i Gmina NAKŁO NAD NOTECIĄ Gmina NOWA WIEŚ WIELKA Miasto i Gmina PAKOŚĆ Gmina SANTOK Gmina STARE KUROWO Miasto i Gmina UJŚCIE Miasto i Gmina WIELEŃ Gmina ZWIERZYN Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Stowarzyszenie Partnerstwo dla Krajny i Pałuk Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im.kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią Powiat Nakielski POWIAT CZARNKOWSKO-TRZCIANECKI Powiat gorzowski

Motocyklowe Tur Party w Czarnkowie

zobacz wszystkie aktualności

Nakielska organizacja Związek Miast i Gmin Nadnoteckich dociera do różnych grup odbiorców i poszerza krąg osób, które chce zachęcić do korzystania z uroków i potencjału rzeki Noteć. Podejmowane działania mają na celu ożywienie szlaku noteckiego i przywrócenie rzeki mieszkańcom. Zakres tych działań jest różnorodny i zależy od uwarunkowań miejscowych oraz środowiskowych. Budowa sieci przystani wodnych i nowych miejsc do cumowania na Noteci pokazała siłę i determinację nadnoteckich samorządów, które poprzez zrealizowane inwestycje z dofinansowaniem zewnętrznym udowodniły, że możliwy jest rozwój wykorzystujący rzekę. Planowane są kolejne inwestycje w rozwój infrastruktury nabrzeżnej na całym ponad dwustukilometrowym szlaku noteckim. Jednak dalsza ekspansja w tym kierunku będzie możliwa tylko pod warunkiem systematycznego polepszania stanu technicznego szlaku wodnego przez zarządcę drogi wodnej. 

Wspólnie pomóżmy Noteci ! - to hasło jest ciągle aktualne w działaniach promocyjnych na szlaku i przypomniane zostało podczas oficjalnego otwarcia pikniku motocyklowego w Czarnkowie przez Prezesa Zarządu Związku Marka Tchórzkę. Towarzyszy ono licznym działaniom organizacji, również spotkaniom z motocyklistami, z którymi nawiązano współpracę w zakresie promocji rzeki Noteć, Doliny Noteci i Międzynarodowej Drogi Wodnej E 70. Dzięki przychylności organizatorów czarnkowskiego pikniku motocyklowego Tur Party 2018, a także gospodarza i mieszkańców tej urokliwej miejscowości nadnoteckiej podjęta została inicjatywa, która sprzyja rozwojowi kulturotwórczej funkcji rzeki. Motocykliści z całego regionu zjechali w sobotę, 12 maja do Czarnkowa, by wziąć udział w pikniku motocyklowym Tur Party 2018. Impreza rozpoczęła się polową Mszą Świętą, następnie odbyła się parada motocyklowa ulicami Czarnkowa i okolic. Wydarzeniu towarzyszyły działania charytatywne prowadzone przez Stowarzyszenie TUR Poland MC Chapter Czarnków na rzecz pomocy dla Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” w Poznaniu. Odbyły się liczne pokazy oraz prozdrowotne zajęcia edukacyjne z ratownictwa przedmedycznego. Dzieciom zapewniono liczne atrakcje i animacje z malowaniem twarzy. Nie zabrakło akcentów muzycznych. Wspaniałe koncerty dali muzycy z zespołów, m.in. FROM, IZOTOP, 4 SZMERY.

Podczas pikniku Tur Party w Czarnkowie na stoisku z logo Związku Miast i Gmin Nadnoteckich można było dowiedzieć się wszystkiego o potencjale śródlądowych dróg wodnych w naszym regionie. Promowano wszystkich członków Związku, zachęcając turystów do odwiedzenia pięknych nadnoteckich miejscowości, a także do skorzystania z oferty edukacyjnej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. B. Romanowskiego w Nakle nad Notecią, czy kierunku Rewitalizacji Dróg Wodnych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Zarząd Związku Miast i Gmin Nadnoteckich serdecznie dziękuje Samorządowi Gminy Miasta Czarnków, Stowarzyszeniu TUR Poland MC Chapter Czarnków, w tym Prezesowi Bogdanowi Manyś i Sekretarzowi Sebastianowi Bździel oraz Miejskiemu Centrum Kultury w Czarnkowie za owocną współpracę i możliwość udziału w motocyklowym rajdzie na kołach po wodnej autostradzie. Członkom organizacji dziękujemy za udostępnienie materiałów promocyjnych i gadżetów reklamowych.   

Już dziś zapraszamy na kolejne wydarzenie motocyklowe w regionie, którym będzie MOTO PIKNIK w Drawsku. Impreza odbędzie się w 26 maja br. przy drawskim amfiteatrze. Natomiast tydzień później- 2 czerwca br. zapraszamy do Barcina (województwo kujawsko- pomorskie) na "Święto Noteci 2018". Impreza sportowo- rekreacyjna odbędzie się na stanicy wodnej "Neptun" oraz na barcińskiej starówce. Atrakcji podczas planowanego "Święta Noteci" nie zabraknie.   

Hanna Forbrich

Biuro ZMiGN 

www.rzekanotec.pl