Strona główna Związek Miast i Gmin Nadnoteckich Aktualności Drogi wodne Rejsy, wydarzenia Szlakiem Noteci Galeria Kontakt
Strona główna Związek Miast i Gmin Nadnoteckich Aktualności Drogi wodne Informator Szlakiem Noteci Galeria Kontakt
Gmina BARCIN Gmina BIAŁOŚLIWIE Gmina CZARNKÓW Miasto CZARNKÓW Gmina DRAWSKO Miasto i Gmina DREZDENKO Miasto i Gmina KRZYŻ WLKP. Miasto i Gmina NAKŁO NAD NOTECIĄ Gmina NOWA WIEŚ WIELKA Miasto i Gmina PAKOŚĆ Gmina SANTOK Gmina STARE KUROWO Miasto i Gmina UJŚCIE Miasto i Gmina WIELEŃ Gmina ZWIERZYN Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Stowarzyszenie Partnerstwo dla Krajny i Pałuk Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im.kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią Powiat Nakielski POWIAT CZARNKOWSKO-TRZCIANECKI Powiat gorzowski

Przystań Powiat Nakielski tętni życiem! - rejs po Wielkiej Pętli Wielkopolski

zobacz wszystkie aktualności

Nasza marina stała się dziś przystankiem dla motorowodniaków. Wczesnym popołudniem na Przystań Powiat Nakielski wpłynęło kilkanaście jednostek. Wodniacy zacumowali przy naszych pomostach i ruszyli poznawać okolice. Turyści zostaną u nas do jutra. Wyruszyli 23 czerwca ze Ślesina, płynąc po Wielkiej Pętli Wielkopolski, tj. przemierzając całą trasę: Ślesin–Ląd-Poznań–Wronki–Oborniki Międzychód-Gorzów Wielkopolski Drawsko–Czarnków-Nakło–Kruszwica–Ślesin.

Wszystko to w ramach organizowanego przez Centrum Turystyki Wodnej PTTK oraz Komisję Turystyki Żeglarskiej ZG PTTK XXXIX Rodzinnego Rejsu Żeglarsko-Motorowodnego PTTK pn. „Szlakami Pamięci 1918-2018 – Pętla Wielkopolska” pod Patronatem Honorowym Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej i Związku Miast i Gmin Nadnoteckich.

Rejs odbywa się w związku ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę. Jak mówią organizatorzy, ma on być dowodem na to, że żeglarstwo i motorowodniactwo to nie tylko świetny sposób na relaks w bliskim gronie, ale też doskonała okazja do poznawania naszego regionu, jego historii, przyrody i krajobrazów.

Wodniakom życzymy pięknej pogody na trasie i zdobycia złotej odznaki krajoznawczej „Szlak Pętli Wielkopolskiej”, którą można uzyskać za przepłynięcie Wielkiej Pętli w czasie jednej imprezy w roku.

P.Łuczyńska
Źródło: www.powiat-nakielski.pl