Strona główna Związek Miast i Gmin Nadnoteckich Aktualności Drogi wodne Rejsy, wydarzenia Szlakiem Noteci Galeria Kontakt
Strona główna Związek Miast i Gmin Nadnoteckich Aktualności Drogi wodne Informator Szlakiem Noteci Galeria Kontakt
Gmina BARCIN Gmina BIAŁOŚLIWIE Gmina CZARNKÓW Miasto CZARNKÓW Gmina DRAWSKO Miasto i Gmina DREZDENKO Miasto i Gmina KRZYŻ WLKP. Miasto i Gmina NAKŁO NAD NOTECIĄ Gmina NOWA WIEŚ WIELKA Miasto i Gmina PAKOŚĆ Gmina SANTOK Gmina STARE KUROWO Miasto i Gmina UJŚCIE Miasto i Gmina WIELEŃ Gmina ZWIERZYN Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Stowarzyszenie Partnerstwo dla Krajny i Pałuk Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im.kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią Powiat Nakielski POWIAT CZARNKOWSKO-TRZCIANECKI Powiat gorzowski

Działania informacyjne w zakresie wdrażania aktualizacji Programu wodno-środowiskowego kraju

zobacz wszystkie aktualności

 Szanowni Państwo!

W związku z prowadzoną kampanią informacyjną, w ramach realizowanego przez Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Wód Polskich (RZGW WP) w Poznaniu projektu pn.: „Działania informacyjne w zakresie wdrażania aktualizacji Programu wodno-środowiskowego kraju (aPWŚK) na obszarze regionu wodnego Warty”, informujemy o zakończeniu etapu II realizacji ww. projektu. 

Etap II obejmował obszar 31 powiatów zlokalizowanych w południowo-wschodniej części regionu wodnego Warty.  W ramach projektu przeprowadzona została kampania informacyjna skierowana do podmiotów odpowiedzialnych za realizacje działań podstawowych i uzupełniających wskazanych w aktualizacji Programu wodno-środowiskowego kraju (aPWŚK), których realizacja przyczyni się do osiągnięcia lub utrzymania celów środowiskowych wskazanych w aktualizacji Planu gospodarowania wodami na obszarze dorzecza Odry tj. dobrego stanu/dobrego potencjału wód.  W ramach projektu odbyło się łącznie 11 spotkań informacyjnych, w tym 10 o charakterze lokalnym w: Koninie (16.04.2018 r.), Sieradzu (17.04.2018 r.), Uniejowie (19.04.2018 r.), Kaliszu (23.04.2018 r.), Bełchatowie (24.04.2018 r.), Wieluniu (25.04.2018 r.), Kępnie (26.04.2018 r.), Radomsku (08.05.2018 r.), Częstochowie (09.05.2018 r.), Zawierciu (10.05.2018 r.) oraz 1 spotkanie regionalne w Łodzi (18.04.2018 r.). Przeprowadzona została ankietyzacja 296 jednostek, wskazanych w aktualizacji Programu wodno-środowiskowego kraju do wykonania działań, która miała na celu zebranie informacji o stanie ich realizacji. W Etapie II stopień zwrotu ankiet wyniósł dla gmin i powiatów – 73,94 % oraz 73,68% dla pozostałych instytucji i podmiotów.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.apwsk.poznan.gov.pl na której znajdą Państwo przygotowane do pobrania materiały w wersji elektronicznej. Materiały informacyjne zostały opracowane w formie pakietu, na który składa się: karta informacyjna stanowiąca wyciąg z bazy danych aPWŚK w zakresie działań wskazanych do realizacji w poszczególnych jednolitych częściach wód oraz załączniki tj. wykaz działań na poziomie krajowym, a także mapy obszaru Państwa jednostki na tle podziału hydrograficznego w ujęciu jednolitych części wód. Powyższe pakiety stanowią materiał pomocniczy, który pomoże przygotować się Państwu do przedkładania sprawozdań, o których mowa w art. 328 ust. 2 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (Dz.U. z 2017 r., poz. 1566, z późn. zm.).

Serdecznie dziękujemy za efektywny udział w spotkaniach informacyjnych oraz prowadzonej ankietyzacji!

Udostępnienie informacji: 
PGW Wody Polskie 
ul. Chlebowa 4/8, 61-003 Poznań
 

Galeria: