Strona główna Związek Miast i Gmin Nadnoteckich Aktualności Drogi wodne Rejsy, wydarzenia Szlakiem Noteci Galeria Kontakt
Strona główna Związek Miast i Gmin Nadnoteckich Aktualności Drogi wodne Informator Szlakiem Noteci Galeria Kontakt
Gmina BARCIN Gmina BIAŁE BŁOTA Gmina BIAŁOŚLIWIE Gmina CZARNKÓW Miasto CZARNKÓW Gmina DRAWSKO Miasto i Gmina DREZDENKO Miasto i Gmina KRZYŻ WLKP. Miasto i Gmina NAKŁO NAD NOTECIĄ Gmina NOWA WIEŚ WIELKA Miasto i Gmina PAKOŚĆ Gmina SANTOK Gmina Sicienko Gmina STARE KUROWO Miasto i Gmina UJŚCIE Miasto i Gmina WIELEŃ Gmina ZWIERZYN Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Stowarzyszenie Partnerstwo dla Krajny i Pałuk Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im.kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią Powiat Nakielski POWIAT CZARNKOWSKO-TRZCIANECKI Powiat gorzowski

Spot z okazji 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem

zobacz wszystkie aktualności

Szanowni Państwo, 

zapraszamy do wspólnego świętowania 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem i udostępniania na stronach internetowych i w mediach społecznościowych okolicznościowego spotu poświęconego temu wydarzeniu. 

10 lutego 1920 roku generał Józef Haller w Pucku wrzucił do Bałtyku obrączkę, symbolicznie łącząc II RP z morzem. Wydarzenie to wpłynęło na kształt niepodległej Polski. Biuro Programu „Niepodległa” przygotowało okolicznościowy spot, który można obejrzeć na https://youtu.be/XMhBrs1YjZ0 oraz na https://facebook.com/niepodlegla1918.

Zapraszamy również do korzystania z bezpłatnych materiałów edukacyjnych poświęconych 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem. Można je znaleźć na stronach: https://niepodlegla.gov.pl/o-niepodleglej/polska-morska-niepodlegla-bezplatna-wystawa-do-pobrania/ i https://niepodlegla.gov.pl/o-niepodleglej/b-jak-batory-wystawa-i-materialy-edukacyjne-do-pobrania/.

Biuro Programu „Niepodległa”