Strona główna Związek Miast i Gmin Nadnoteckich Aktualności Drogi wodne Rejsy, wydarzenia Szlakiem Noteci Galeria Kontakt
Strona główna Związek Miast i Gmin Nadnoteckich Aktualności Drogi wodne Informator Szlakiem Noteci Galeria Kontakt
Gmina BARCIN Gmina BIAŁE BŁOTA Gmina BIAŁOŚLIWIE Gmina CZARNKÓW Miasto CZARNKÓW Gmina DRAWSKO Miasto i Gmina DREZDENKO Miasto i Gmina KRZYŻ WLKP. Miasto i Gmina NAKŁO NAD NOTECIĄ Gmina NOWA WIEŚ WIELKA Miasto i Gmina PAKOŚĆ Gmina SANTOK Gmina Sicienko Gmina STARE KUROWO Miasto i Gmina UJŚCIE Miasto i Gmina WIELEŃ Gmina ZWIERZYN Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Stowarzyszenie Partnerstwo dla Krajny i Pałuk Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im.kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią Powiat Nakielski POWIAT CZARNKOWSKO-TRZCIANECKI Powiat gorzowski

Obrady Zarządu Związku Miast i Gmin Nadnoteckich oraz Komisji Rewizyjnej odbyły się w Starym Kurowie

zobacz wszystkie aktualności

 Połączone obrady Zarządu Związku Miast i Gmin Nadnoteckich oraz Komisji Rewizyjnej Związku odbyły się 24 lutego 2020 r. Spotkanie  zostało zorganizowane w kompleksowo zmodernizowanej siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Starym Kurowie. Gospodarzem minionych obrad była Pani Wójt Gminy Stare Kurowo- Magdalena Szydełko, która jest również Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej Związku. Po prezentacji dokonań Gminy Stare Kurowo przedstawionej przez panią wójt przeprowadzone zostały właściwe obrady Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej. 

Głównym tematem obrad Zarządu była organizacja działań związanych z rokiem jubileuszowym ZMiGN. Nakielska organizacja powstała w roku 2000 i obecnie skupia w swoich szeregach 23 jednostki (gminy, powiaty, szkoły, stowarzyszenia) z terenu województw lubuskiego, wielkopolskiego i kujawsko- pomorskiego. Podczas obrad ustalono wstępnie ramy czasowe oraz przebieg planowanych do zrealizowania zadań w roku 20- lecia Związku Miast i Gmin Nadnoteckich. Rozstrzygnięty został konkurs ogłoszany dla członków Związku na organizację „Święta Noteci”. W roku 2020 wydarzenie to odbędzie się w 26 lipca w Gminie Miasto Czarnków ( miejsce: "Marina Czarnków"). Wybrana w konkursie oferta złożona została przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czarnkowie. Zaprezentowany został projekt kalendarza wydarzeń - „Dzieje się w Dolinie Noteci!" Przedstawiono także informację z udziału w Jubileuszu setnej rocznicy zaślubin Polski z Morzem oraz planowanych na marzec 2020 r. Targach "Wiatr i Woda" w Warszawie, podczas których odbędzie się m.in. wręczenie indywidualnej Nagrody Przyjaznego Brzegu ( z rekomendacji ZMiGN). 

Równolegle do obrad Zarządu odbywała się kontrola działalności Związku prowadzona przez Komisję Rewizyjną. Komisja wypracowała pozytywne stanowisko, które przedstawione zostanie podczas absolutoryjnego Walnego Zebrania Członków ZMiGN w Gminie Zwierzyn. 

Informacja:
Biuro Związku