Strona główna Związek Miast i Gmin Nadnoteckich Aktualności Drogi wodne Rejsy, wydarzenia Szlakiem Noteci Galeria Kontakt
Strona główna Związek Miast i Gmin Nadnoteckich Aktualności Drogi wodne Informator Szlakiem Noteci Galeria Kontakt
Gmina BARCIN Gmina BIAŁE BŁOTA Gmina BIAŁOŚLIWIE Gmina CZARNKÓW Miasto CZARNKÓW Gmina DRAWSKO Miasto i Gmina DREZDENKO Miasto i Gmina KRZYŻ WLKP. Miasto i Gmina NAKŁO NAD NOTECIĄ Gmina NOWA WIEŚ WIELKA Miasto i Gmina PAKOŚĆ Gmina SANTOK Gmina Sicienko Gmina STARE KUROWO Miasto i Gmina UJŚCIE Miasto i Gmina WIELEŃ Gmina ZWIERZYN Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Stowarzyszenie Partnerstwo dla Krajny i Pałuk Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im.kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią Powiat Nakielski POWIAT CZARNKOWSKO-TRZCIANECKI Powiat gorzowski

Gmina Stare Kurowo gospodarzem zawodów o PUCHAR NOTECI !

zobacz wszystkie aktualności

V Drużynowe, Spławikowe Zawody Wędkarskie Związku Miast i Gmin Nadnoteckich o „Puchar Noteci” odbyły się 18 października 2020 r. Trzyosobowe drużyny wędkarzy  rywalizowały z sobą, ale też z niesprzyjającą aurą,  na Noteci w miejscowości Łęgowo. Udział w zawodach wzięły drużyny zgłoszone przez samorządy zrzeszone w stowarzyszeniu. Uczestniczyło w sumie osiem drużyn z terenu gmin nadnoteckich: Miasto Czarnków, Gmina Czarnków, Gmina Zwierzyn, Gmina Wieleń, Miasto i Gmina Krzyż Wielkopolski, Miasto i Gmina Drezdenko, Miasto i Gmina Nakło nad Notecią oraz gospodarze - Gmina Stare Kurowo. Samorząd lokalny reprezentowała Pani Magdalena Szydełko Wójt Gminy Stare Kurowo, pełniąca w stowarzyszeniu funkcję przewodniczącej Komisji Rewizyjnej Związku Miast i Gmin Nadnoteckich.


Tegoroczne zawody przypadły na trudny czas pandemii Covid-19. Organizatorzy zawodów zapewnili przygotowanie miejsca spotkania z zachowaniem reżimu sanitarnego oraz w związku ze stanem epidemicznym zastosowane zostały środki ostrożności wobec wszystkich uczestników wydarzenia. Wydarzenie odbyło się bez udziału publiczności. Uczestnicy, w tym zawodnicy i sędziowie oraz organizatorzy zobowiązani zostali do złożenia „Oświadczenia” w związku z działaniami profilaktycznymi wynikającymi z zagrożenia SARS – CoV-2, na podstawie wytycznych dla organizatorów imprez kulturalnych, rozrywkowych i sportowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce, Głównego Inspektora Sanitarnego. Przygotowaniem łowisk zajęło się miejscowe koło wędkarskie: PZW Stare Kurowo Gminne Koło Nr 1, którego prezesem jest Sylwester Kraska. Kilkugodzinny program spotkania przebiegł sprawnie dzięki wsparciu organizacyjnym i technicznym Gminnego Ośrodka Kultury w Starym Kurowie, którego dyrektorem jest Pani Beata Kotkowicz. Sędzią Głównym Zawodów był Roman Berkowski. Natomiast sędzią – sekretarzem był Kamil Walczak, a sędzią wagowym- Adam Kosmala.  

Zmagania rozpoczęły się wczesnym rankiem, zgodnie z regulaminem zawodów, po kilku godzinach wędkowania przystąpiono do ważenia i ustalenia ostatecznej klasyfikacji. Tym razem najlepsza okazała się drużyna reprezentująca Gminę Zwierzyn (Gminne Koło PZW Zwierzyn). Na drugim miejscu uplasowali się gospodarze- reprezentacja Gminy Stare Kurowo (PZW Stare Kurowo Gminne Koło Nr 1). Na trzecim miejscu znalazła się drużyna Miasta i Gminy Drezdenko (PZW Koło nr 1 „Noteć” Drezdenko), w składzie której rywalizowała jedyna, wędkująca w czasie zawodów kobieta- Mariola Korzeń, co docenili organizatorzy zawodów. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, pamiątkowe dyplomy, a także nagrody finansowe, przy czym należy zaznaczyć, że kryterium wagowe stanowiło wyznacznik, dlatego w przypadku jednej drużyny został przyznany „Puchar Noteci” na zasadach „Wyróżnienia”. Pozostałe drużyny otrzymały dyplomy z podziękowaniem za udział w zawodach. Pamiątkową statuetkę za złowienie największej ryby zdobył reprezentujący Gminę Zwierzyn- Robert Wcisło.

Zawody odbyły się na otwartym terenie, przy Noteci, w urokliwym krajobrazie i okolicznościach przyrody Gminy Stare Kurowo.

 

Informacja: Biuro Związku Miast i Gmin Nadnoteckich

Hanna Forbrich, Jolanta Maślanka

Fot. Beata Kotkowicz (GOK w Starym Kurowie)