Strona główna Związek Miast i Gmin Nadnoteckich Aktualności Drogi wodne Rejsy, wydarzenia Szlakiem Noteci Galeria Kontakt
Strona główna Związek Miast i Gmin Nadnoteckich Aktualności Drogi wodne Informator Szlakiem Noteci Galeria Kontakt
Gmina BARCIN Gmina BIAŁE BŁOTA Gmina BIAŁOŚLIWIE Gmina CZARNKÓW Miasto CZARNKÓW Gmina DRAWSKO Miasto i Gmina DREZDENKO Miasto i Gmina KRZYŻ WLKP. Miasto i Gmina NAKŁO NAD NOTECIĄ Gmina NOWA WIEŚ WIELKA Miasto i Gmina PAKOŚĆ Gmina SANTOK Gmina Sicienko Gmina STARE KUROWO Miasto i Gmina UJŚCIE Miasto i Gmina WIELEŃ Gmina ZWIERZYN Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Stowarzyszenie Partnerstwo dla Krajny i Pałuk Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im.kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią Powiat Nakielski POWIAT CZARNKOWSKO-TRZCIANECKI Powiat Gorzowski Powiat Pilski

OBRADY ZARZĄDU ZWIĄZKU - DZIEJE SIĘ W DOLINIE NOTECI !

zobacz wszystkie aktualności

10 czerwca 2021 r., godz. 10.30 odbyło się posiedzenie Zarządu Związku Miast i Gmin Nadnoteckich w Urzędzie Miasta Czarnków. Udział wzięło sześciu delegatów pełniących funkcje członków Zarządu Związku, w tym upoważniony do udziału w obradach przedstawiciel Gminy Nowa Wieś Wielka. Gospodarzem obrad był Prezes Zarządu Związku Sławomir Napierała, zaś gospodarzem spotkania Burmistrz Czarnkowa Andrzej Tadla, pełniący jednocześnie funkcję v-ce Prezesa Zarządu Związku Miast i Gmin Nadnoteckich. 

       W pierwszej kolejności miało miejsce przedstawienie zgodnie z harmonogramem zaawansowania prac dotyczących opracowania Strategii Rozwoju Związku Miast i Gmin Nadnoteckich. Wyniki ankietyzacji, kwestię wywiadów pogłębionych i planowanie wizyt studyjnych przedstawił koordynator projektu z ramienia Wykonawcy Artur Kubica. Umożliwiono połączenie metodą zdalną z uczestnikami obrad Zarządu Związku. (Zadanie opracowania nowej Strategii na lata 2020 - 2023 jest realizowane na zlecenie Związku Miast i Gmin Nadnoteckich przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Gospodarczych DELTA Partner Cieszyn).

            Część pierwszą spotkania poświęcono realizacji przyjętego porządku obrad. Część drugą, terenową zaplanowano od godz. 12.00 na przystani wodnej „Marina Czarnków” z udziałem Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie- Grzegorza Smytry. Z uwagi na sytuację epidemiczną i obowiązujące zasady reżimu sanitarnego, przesunięto wizytę Dyrektora RZGW Bydgoszcz, PGW Wody Polskie na 25 lipca br., 14.00 - "Święto Noteci" w Czarnkowie. Podczas wydarzenia organizowanego na przystani "Marina Czarnków" dokonana będzie z ramienia zarządcy drogi wodnej ocena możliwości realizacji planowanej inwestycji.

        "Święto Noteci" to wydarzenie cykliczne o charakterze turystyczno- wodniackim, promujące członków Związku Miast i Gmin Nadnoteckich z/s w Nakle nad Notecią. Edycja 2020 przesunięta została na rok bieżący, zgodnie z Porozumieniem zawartym 16 czerwca 2020 r., w sprawie realizacji zadania na zlecenie Stowarzyszenia "Związek Miast i Gmin Nadnoteckich" przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czarnkowie (Gmina Miasta Czarnków - członek ZMiGN). Podczas minionych obrad szczegółowe kwestie organizacyjne dotyczące imprezy "Święto Noteci- przygoda w dżungli" przedstawił Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czarnkowie Krzysztof Cimoszko. Dyrektor podkreślił, że będzie to dziewiąte, tematyczne spotkanie w Czarnkowie z cyklu "Święto Noteci". Przyczyni się ono do promocji wszystkich członków stowarzyszenia i potencjału Noteckiego Szlaku Wodnego oraz Doliny Noteci. Sceneria wydarzenia na brzegu noteckiej "Amazonki" przeniesie uczestników w świat dzikiej dżungli. Materiały informacyjno- promocyjne opatrzone zostaną logotypami Związku, w tym logo jubileuszowym z okazji dwudziestolecia Związku Miast i Gmin Nadnoteckich 2000 - 2020.

       Członkowie Zarządu przyjęli informację przygotowaną przez Biuro Związku na temat planowanych i obecnie realizowanych wspólnych działań promocyjnych Związku Miast i Gmin Nadnoteckich w sezonie turystyki wodnej. Jednogłośnie podjęta została decyzja o wznowieniu kalendarza imprez pod hasłem: „Dzieje się w Dolinie Noteci," z zaznaczeniem, że proponowanie do wspólnego kalendarza tegorocznych wydarzeń odbywających się na terenie samorządów nadnoteckich jest dobrowolne, ale możliwe jest również zgłoszenie rezygnacji w sytuacji kiedy organizator podejmie taką decyzję z uwagi na sytuację epidemiczną. Jedną z najważniejszych decyzji podjętych podczas minionych obrad Zarządu było wyznaczenie ostatecznego terminu organizacji JUBILEUSZU XX – lecia  działalności Stowarzyszenia „Związek Miast i Gmin Nadnoteckich” w Nakle nad Notecią ( 9 września 2021 r. w Nakle nad Notecią ). Szczegółowo omówiono kwestie organizacyjne, logistyczne i promocyjno- informacyjne, zrealizowane na poczet jubileuszu w ubiegłym roku i bieżącym. Zadanie organizacji jubileuszu XX - lecia ZMiGN realizowane jest przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Nakło nad Notecią- Wydział Organizacyjny.

         W dalszej części spotkania pozytywnie zaopiniowano wniosek Gminy Barcin w sprawie organizacji na zlecenie Związku Miast i Gmin Nadnoteckich VI Drużynowych, Spławikowych Zawodów Wędkarskich o Puchar Noteci (19 września 2021 r. na rz. Noteć w Barcinie). Poinformowano delegatów, że w najbliższym czasie do biura stowarzyszenia przesłany zostanie komunikat dla samorządów zrzeszonych w ZMiGN. Na zakończenie obrad złożona została informacja o pozytywnym dla członków Związku Miast i Gmin Nadnoteckich  rozstrzygnięciu konkursu Ogólnopolskiej Nagrody Przyjaznego Brzegu 2020. Gala wręczenia nagród odbędzie się 15 sierpnia br. w Toruniu podczas Flisu Św. Jakuba.

            Przewodniczący zebrania Sławomir Napierała Prezes Zarządu Związku Miast i Gmin Nadnoteckich podziękował uczestnikom za aktywny udział w obradach, życzył zdrowia. Podziękował gospodarzowi za przygotowanie spotkania i w imieniu gospodarza zaprosił gości do odwiedzenia przystani wodnej "Marina Czarnków" przed planowanym na koniec lipca „Świętem Noteci." Miasto promuje nowy przewodnik po Czarnkowie "Szlaki turystyczno- historyczne". Publikacja powstała na zlecenie Urzędu Miasta. Jej autorami są Karolina Rążewska - Golik, kustosz Muzeum Ziemi Czarnkowskiej oraz Romualda Bartkowiak, pracownik Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Poznaniu, delegatury w Pile. Autorem zdjęć jest Sławomir Czarnecki, miłośnik lokalnej historii. Oprawę graficzną przygotowała Izabella Adamiak.

 

- Przewodnik "Szlaki historyczno - turystyczne" dostępny jest w sprzedaży (koszt jednostkowy 5 zł). Szczegółowe informacje: https://www.czarnkow.pl/aktualnosci/sekrety-czarnkowa-nowy-przewodnik-po-czarnkowie-juz-do-nabycia.html

 

- Wyniki konkursu Ogólnopolskiej Nagrody Przyjaznego Brzegu 2020 udostępnione przez Centrum Turystyki Wodnej w Warszawie - do pobrania poniżej

 

 

- Kalendarz wydarzeń "Dzieje się w Dolinie Noteci 2021"

 

Opracowanie:

Hanna Forbrich

Dyrektor Biura ZMiGN