Strona główna Związek Miast i Gmin Nadnoteckich Aktualności Drogi wodne Rejsy, wydarzenia Szlakiem Noteci Galeria Kontakt
Strona główna Związek Miast i Gmin Nadnoteckich Aktualności Drogi wodne Informator Szlakiem Noteci Galeria Kontakt
Gmina BARCIN Gmina BIAŁE BŁOTA Gmina BIAŁOŚLIWIE Gmina CZARNKÓW Miasto CZARNKÓW Gmina DRAWSKO Miasto i Gmina DREZDENKO Miasto i Gmina KRZYŻ WLKP. Miasto i Gmina NAKŁO NAD NOTECIĄ Gmina NOWA WIEŚ WIELKA Miasto i Gmina PAKOŚĆ Gmina SANTOK Gmina Sicienko Gmina STARE KUROWO Miasto i Gmina UJŚCIE Miasto i Gmina WIELEŃ Gmina ZWIERZYN Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Stowarzyszenie Partnerstwo dla Krajny i Pałuk Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im.kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią Powiat Nakielski POWIAT CZARNKOWSKO-TRZCIANECKI Powiat Gorzowski Powiat Pilski

Komisja Rewizyjna Związku Miast i Gmin Nadnoteckich obradowała w Wieleniu

zobacz wszystkie aktualności

      08 marca 2022 roku odbyły się w Wieleniu obrady Komisji Rewizyjnej z kontrolą za rok 2021 z działalności Stowarzyszenia i funkcjonowania Biura Związku. Posiedzenie zostało zwołane przez przewodniczącą Komisji Rewizyjnej Magdalenę Szydełko - Wójt Gminy Stare Kurowo. 


       Zgodnie z obowiązującym statutem Związku Miast i Gmin Nadnoteckich w Nakle nad Notecią, Komisja Rewizyjna jest organem kontrolującym pod względem finansowo- księgowym. W pracach komisji obok przewodniczącej udział wzięli: Mariusz Jarzynowski, upoważniony przez Sekretarza Komisji Rewizyjnej Burmistrza Pakości Zygmunta Groń oraz Główny Księgowy Jolanta Maślanka i Dyrektor Biura Hanna Forbrich. 

Gospodarzem spotkania, które odbyło się w Wieleniu był przedstawiciel Burmistrza Wielenia Elżbiety Rybarczyk - zastępca Jan Graczyk oraz Sekretarz Gminy Krystyna Heppner. Z okazji przypadającego "Dnia Kobiet" gospodarz spotkania podkreślił  zaangażowanie kobiet i ich wkład w rozwój samorządów lokalnych. 

W wyniku przeprowadzonej przez Komisję Rewizyjną kontroli nie stwierdzono nieprawidłowości, co stanowiło podstawę do podjęcia stanowiska w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Związku Miast i Gmin Nadnoteckich za rok 2021. Zostanie ono przedłożone 21 marca 2022 roku w Barcinie, w części absolutoryjnej obrad Walnego Zebrania Członków Związku Miast i Gmin Nadnoteckich. 

Spotkanie w Wieleniu, w gronie przedstawicieli samorządów nadnoteckich, było również okazją do wymiany doświadczeń w zakresie podejmowanych działań społeczno- gospodarczych. W Wieleniu zaawansowane są prace rewitalizacyjne. Gmina Wieleń na realizację projektu pn."Rewitalizacja Wielenia szansą rozwoju Gminy" pozyskała środki unijne w wysokości 16,5 mln zł w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020, a jednym z czterech modułów inwestycyjnych jest budowa Bulwarów Nadnoteckich. Za dotychczasową pracę Samorząd Gminy Wieleń, jako aktywny członek Związku Miast i Gmin Nadnoteckich, został uhonorowany tytułem "Przyjaciel Noteci." 9 września 2021 r., w Nakle nad Notecią, wręczona została  statuetka jubileuszowa podczas obchodów dwudziestolecia działalności ZMiGN. 

   

Hanna Forbrich