Strona główna Związek Miast i Gmin Nadnoteckich Aktualności Drogi wodne Rejsy, wydarzenia Szlakiem Noteci Galeria Kontakt
Strona główna Związek Miast i Gmin Nadnoteckich Aktualności Drogi wodne Informator Szlakiem Noteci Galeria Kontakt
Gmina BARCIN Gmina BIAŁE BŁOTA Gmina BIAŁOŚLIWIE Gmina CZARNKÓW Miasto CZARNKÓW Gmina DRAWSKO Miasto i Gmina DREZDENKO Miasto i Gmina KRZYŻ WLKP. Miasto i Gmina NAKŁO NAD NOTECIĄ Gmina NOWA WIEŚ WIELKA Miasto i Gmina PAKOŚĆ Gmina SANTOK Gmina Sicienko Gmina STARE KUROWO Miasto i Gmina UJŚCIE Miasto i Gmina WIELEŃ Gmina ZWIERZYN Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Stowarzyszenie Partnerstwo dla Krajny i Pałuk Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im.kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią Powiat Nakielski POWIAT CZARNKOWSKO-TRZCIANECKI Powiat Gorzowski Powiat Pilski

VII Spławikowe, Drużynowe Zawody Wędkarskie Związku Miast i Gmin Nadnoteckich o Puchar Noteci” w Gminie Drezdenko, 4 września 2022 r.

zobacz wszystkie aktualności

Zarząd Związku Miast i Gmin Nadnoteckich w dniu 14 czerwca 2022 roku rozpatrzył pozytywnie ofertę współpracy przedstawioną w sprawie organizacji VII Drużynowych, Spławikowych Zawodów Wędkarskich Związku Miast i Gmin Nadnoteckich o „Puchar Noteci” w Gminie Drezdenko (woj. lubuskie). Uczestnikiem obrad Zarządu z ramienia Gminy Drezdenko był Sekretarz Gminy Wiesław Sawicki. Wydarzenie wstępnie planowane było na 11 września br., ale na wniosek Koła PZW Nr 1 Drezdenko termin uległ zmianie - zawody zorganizowano 4 września 2022 r. na Noteci w Drezdenku. Dwukrotnie został wydany Komunikat, w tym o przedłużeniu zgłoszeń w zawodach do 30 sierpnia br. Gospodarzem zawodów była Pani Karolina Piotrowska Burmistrz Drezdenka. Wydarzenie odbyło się przy współpracy Urzędu Miejskiego w Drezdenku z Biurem Związku Miast i Gmin Nadnoteckich oraz Kołem PZW Nr 1 "Noteć" w Drezdenku, którego prezesem jest Roman Nowak. Zgłoszonych było 9 drużyn, ale udział w zawodach wzięło 8 drużyn, reprezentujących samorządy zrzeszone w Związku Miast i Gmin Nadnoteckich z siedzibą w Nakle nad Notecią. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce - MIASTO CZARNKÓW ( PZW Koło "Nałęcz")

II miejsce - GMINA WIELEŃ ( PZW Koło Wieleń)

III miejsce - GMINA CZARNKÓW ( PZW Miejskie PZW w Czarnkowie )

Największą rybę złowił - Michał Kowalski z drużyny Powiatu Nakielskiego

IV miejsce - Koło PZW nr 1 "Noteć" Drezdenko

V miejsce - Koło PZW nr 118 Paterek (Powiat Nakielski)

VI miejsce - Koło PZW nr 1 Stare Kurowo

VII miejsce - Koło Miejskie PZW w Czarnkowie (Powiat Czarnkowsko - Trzcianecki)

VIII miejsce - Gminne Koło PZW Zwierzyn

Burmistrz Drezdenka Karolina Piotrowska uhonorowała drużyny, które stanęły na podium, wręczając puchary i dyplomy uznania wraz z podziękowaniami za udział w zawodach.  Sędzią głównym zawodów był Adam Holota, sprawując pieczę nad przebiegiem zawodów wraz z sędziami pomocniczymi.

Uroczystym momentem było uhonorowanie Gminy Drezdenko statuetką "Przyjaciel Noteci", którą przyznał Zarząd Związku Miast i Gmin Nadnoteckich, a w imieniu Samorządu Gminy odebrała Burmistrz Drezdenka Karolina Piotrowska.

Podczas wydarzenia Gmina Drezdenko zaprezentowała potencjał terenu przy Noteci, w drodze wodnej MDW E70. Podczas wydarzenia Gmina zadbała o promocję regionu, m.in. poprzez promocję publikacji pt. "Ryby na naszych stołach" wydanej przez RLGD "Pojezierze Dobiegniewskie", którą otrzymali wszyscy zawodnicy, jak również materiały promocyjne gminy. Spotkaniu przyświecało hasło promocyjne - DREZDENKO gmina z widokami. Organizatorzy przygotowali zawody w oparciu o zasady organizacji sportu wędkarskiego oraz Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb.

Jolanta Maślanka, Hanna Forbrich, Biuro Związku Miast i Gmin Nadnoteckich

Fot. Jakub Piasecki