Strona główna Związek Miast i Gmin Nadnoteckich Aktualności Drogi wodne Rejsy, wydarzenia Szlakiem Noteci Galeria Kontakt
Strona główna Związek Miast i Gmin Nadnoteckich Aktualności Drogi wodne Informator Szlakiem Noteci Galeria Kontakt
Gmina BARCIN Gmina BIAŁE BŁOTA Gmina BIAŁOŚLIWIE Gmina CZARNKÓW Miasto CZARNKÓW Gmina DRAWSKO Miasto i Gmina DREZDENKO Miasto i Gmina KRZYŻ WLKP. Miasto i Gmina NAKŁO NAD NOTECIĄ Gmina NOWA WIEŚ WIELKA Miasto i Gmina PAKOŚĆ Gmina SANTOK Gmina Sicienko Gmina STARE KUROWO Miasto i Gmina UJŚCIE Miasto i Gmina WIELEŃ Gmina ZWIERZYN Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Stowarzyszenie Partnerstwo dla Krajny i Pałuk Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im.kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią Powiat Nakielski POWIAT CZARNKOWSKO-TRZCIANECKI Powiat Gorzowski Powiat Pilski

Przystanie wodne, miejsca cumowania na Noteci

 

Przystanie wodne, miejsca cumowania na Noteci, według stanu na 01.02.2023

 

Przystań wodna „Powiat Nakielski” w Nakle nad Notecią

Przystań w Nakle nad Notecią to dogodne miejsce do cumowania podczas wędrówki po drodze MDW E70. Na wodniaków czeka nowy basen portowy o pow. 10 tys. m 2, pomosty pływające, przy których cumować może 30 jednostek różnej wielkości. Obiekt posiada pełne zaplecze sanitarne wraz z bieżącą woda i energią elektryczną. Od podstaw zbudowany został budynek przystani, w którym znalazły się m.in. kapitanat portu, warsztat szkutniczy oraz pokoje noclegowe. Całość infrastruktury uzupełniają boiska sportowe, pole namiotowe, plac zabaw dla dzieci oraz bulwar spacerowy. Przystań stanowi nowoczesna bazę, zaplecze dydaktyczne Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią, którego organem prowadzącym jest Powiat Nakielski.   

www.mdwe70.pl   

Kontakt:

Kierownik- Dawid Konwiński, tel. 386 66 69, Jolanta Małecka tel. 52 386 66 47, Jacek Pasieka tel. 52 386 66 68, tel. 660 782 490, ul. Notecka 4, Nakło nad Notecią, http://przystan.powiat-nakielski.pl/

 

Przystań wodna „Yndzel” w Drawsku

Przystań znajduje się w północnej części wsi Drawsko w bliskiej odległości od centrum. obiekt posiada stanowisko z umocnionym nabrzeżem dla obsługi statku pasażerskiego o długości 20 m i maksymalnym zanurzeniu 1,5 m, miejsca do jednoczesnego swobodnego cumowania dla 30 średnich jednostek. Na terenie przystani znajduje sie także pole namiotowe i plaża. Obiekt oddany do użytku w 2011 r.    

www.mdwe70.pl   

Kontakt:

Bosman- Ryszard Ociepa, tel. kontaktowy dla Wodniaków: 535 953 490, obiekt czynny od 15 kwietnia do 15 października, poniedziałek- piątek 13.00- 21.00, sobota- niedziela 11.00- 22.00, https://gminadrawsko.pl/przystan-yndzel/o-nas

 

Przystań wodna „Marina Czarnków” w Czarnkowie

Przystań znajduje się  w Czarnkowie, przy ul. Rybaki. Obiekt posiada miejsce przeznaczone do cumowania jednej jednostki o długości do 26 m oraz pływające pomosty, przy których cumować może do 25 jachtów i łodzi o długości do 8 m. Dodatkowo pole namiotowe i wypożyczalnia kajaków. Możliwość slipowania jednostek. Obiekt przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obiekt oddany do użytku w 2011 r.   

www.mdwe70.pl   

Kontakt:

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czarnkowie, tel. 784 681 214, 67 255 26 95,  https://www.czarnkow.pl/marina.html

 

Przystań wodna w Ujściu

W Ujściu na lewym brzegu Noteci znajduje sie przystań z dostępem do wody pitnej i prądu.  

Obiekt oddany do użytku w 2011 r. wraz z poprowadzeniem wzdłuż brzegu Noteci promenady spacerowej. Budynek przystani wyposażony jest w szatnię, magazyn, sanitariaty, kuchnię oraz przechowalnię kajaków o pow. ok. 20 m 2. Przy budynku znajduje się pomost oraz miejsca umożliwiające cumowanie łodzi bezpośrednio przy brzegu rzeki.

www.mdwe70.pl   

Kontakt:

ul. Notecka 4, 64-850 Ujście

 

Przystanek wodny we Wrzeszczynie

W miejscu przystanku wodnego nabrzeże Noteci wyposażone zostało w podstawową infrastrukturę z pomostem pływającym. W ramach zadania wybudowano wiatę wraz z zapleczem sanitarnym oraz wykonano przyłącze wodociągowe i energetyczne. Wyznaczone zostało także miejsce na ognisko. W obrębie przystanku wodnego zlokalizowano także boisko do piłki siatkowej. Przystanek wodny we Wrzeszczynie zrealizowano w obrębie obszaru NATURA 2000, wykorzystując jako podstawowy materiał budulcowy drewno.

www.mdwe70.pl   

Kontakt:

sołtys wsi Wrzeszczyna tel. 601 659 813, https://www.facebook.com/wrzeszczyna/

 

Marina Santok

Przystań położona jest na prawym brzegu Noteci, między mostem drogowym a ujściem Noteci do Warty. W Santoku spotykają się rzeki Wielkiej Pętli Wielkopolskiej Noteć i Warta.     

Nadbrzeże o długości ok. 300 m przystosowane jest do cumowania statków pasażerskich i jednostek turystycznych. Powstała santocka promenada z terenami zielonymi, placami zabaw, sceną i wiata drewnianą. na przystani znajduje się budynek z sanitariatami i prysznicami, istnieje możliwość poboru wody i prądu. wyznaczono miejsca do biwakowania. W roku 2020 oddano do użytku nowe miejsce cumowania- Marina Santok. Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego, rowerów oraz slipowania jednostek. W obrębie mariny funkcjonują także 4- osobowe domki kempingowe.

www.mdwe70.pl   

Kontakt:

Centrum Kultury i Rekreacji w Santoku, https://www.facebook.com/Marina-Santok-108995407688761/

 

Stanica żeglarska „Neptun” w Barcinie

Obiekt oddany do użytku w 2012 , znajduje się na Noteci Górnej. Zrealizowaną inwestycję stanowi kompleksowo przebudowana stanica żeglarska "Neptun" w Barcinie wraz z budową promenady do centrum miasta. Możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego. Obiekt dostosowany dla osób niepełnosprawnych. 

Kontakt:

ul. Wyzwolenia 16, 88-190 Barcin, wypożyczalnia czynna od poniedziałku do niedzieli godz. 10.00- 20.00, tel. 784 178 170, https://www.barcin.pl/strona-67-stanica_zeglarska_neptun.html

                         

Bulwary Nadnoteckie w Wieleniu

Dwa nabrzeża cumownicze, w tym jedno wyposażone w punktu do ładowania akumulatorów, poboru wody pitnej, możliwość zrzutu ścieków. Obiekty nabrzeży połączone ze ścieżką pieszo- rowerową oraz elementami zagospodarowania nabrzeża, w tym: ścieżki edukacyjne historyczne, park ornitologiczny, plac zabaw. Teren oświetlony i objęty systemem monitoringu. Bulwary połączone są z modułem Nowe Miasto NA NOWO- zrewitalizowanym obszarem miasta, na którym zlokalizowano targowisko oraz wielofunkcyjną przestrzeń do organizowania różnorodnych przedsięwzięć. 

Kontakt:

https://wielen.pl/bulwary.html 

 

    

Hanna Forbrich

Dyrektor Biura Związku

Miast i Gmin Nadnoteckich

tel. biuro 67 25 31 515

biurozmign@onet.pl

www.rzekanotec.pl