Logo Związku Miast i Gmin Nadnoteckich

Święto Noteci 2026 – podpisano porozumienie z Gminą Czarnków

Ocena 0/5

Rozstrzygnęliśmy konkurs ofert na organizację wydarzenia nad Notecią. Do realizacji wybrano ofertę Gminy Czarnków, która przygotuje „Święto Noteci 2026 – Dzień Wody, Muzyki i Tradycji”. Na jego organizację Związek Miast i Gmin Nadnoteckich przeznacza dofinansowanie w wysokości 7 500 zł.

Stosowne porozumienie zostało podpisane dziś w Urzędzie Gminy Czarnków. Ze strony Związku Miast i Gmin Nadnoteckich dokument podpisali Prezes Bartosz Niezborała oraz Skarbnik Radosław Janecki, natomiast Gminę Czarnków reprezentowali Wójt Krzysztof Chyży oraz Skarbnik Angelika Kostyk.

Wydarzenie odbędzie się 19 września 2026 r. w Górze nad Notecią i będzie wyjątkowym połączeniem muzyki, tradycji oraz lokalnych smaków regionu.

W programie zaplanowano m.in. „Noteć w Tonacji” – Festiwal Piosenki, podczas którego szczególna uwaga zostanie poświęcona wykonaniom o charakterze szantowym, oraz „Smaki Noteci” – Festiwal Smaku Kół Gospodyń Wiejskich, czyli plenerowy przegląd kulinarny ze szczególnym uwzględnieniem dań rybnych charakterystycznych dla regionu. Wieczorem odbędzie się wyjątkowe widowisko artystyczno-edukacyjne „Równonoc – Święto Noteci. Obrzędy wody, ognia i równowagi” w wykonaniu Noteckiego Zespołu Pieśni i Tańca Gminy Czarnków. Spektakl inspirowany jest dawnymi obrzędami słowiańskimi związanymi z cyklem natury oraz symbolicznym momentem równowagi między dniem a nocą.

Przed nami wydarzenie pełne muzyki, lokalnych smaków i nadnoteckiej tradycji na które zapraszamy już dziś.

Galeria zdjęć

20260512_100226 20260512_100235 20260512_100244
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności