Logo Związku Miast i Gmin Nadnoteckich

Relacja z Walnego Zebrania Członków Związku Miast i Gmin Nadnoteckich

Ocena 0/5

20 listopada 2025 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Kurowie odbyło się Walne Zebranie Członków Związku Miast i Gmin Nadnoteckich. Spotkanie otworzył prezes związku, Bartosz Niezborała, witając zebranych gości, a także wójt gminy Stare Kurowo, Magdalena Szydełko, która dodała kilka słów o współpracy w ramach Związku.

Podczas zebrania goście mieli okazję wysłuchać inspirujących i merytorycznych prezentacji przedstawicieli instytucji, które na co dzień działają na rzecz ochrony środowiska, rozwoju transportu wodnego oraz turystyki w regionie.

Szymon Grzegorzewicz, Kierownik Centrum Operacyjnego Ochrony Przeciwpowodziowej Wody Polskie RZGW Bydgoszcz, przedstawił aktualną sytuację hydrologiczną Noteci. Omówił zakres wykonanych oraz planowanych prac związanych z utrzymaniem szlaku wodnego i zapewnieniem bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w regionie.

Grzegorz Czarnecki, inspektor nadzoru nad żeglugą z Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Bydgoszczy, zaprezentował działalność urzędu oraz kwestie bezpieczeństwa żeglugi śródlądowej. W swojej prezentacji poruszył m.in. zasady obowiązujące na szlakach wodnych, jak również wyzwania, przed którymi stoi dziś transport wodny.

Marta Łuczka-Woźniak, przedstawicielka Punktu Informacyjnego Fundusze Europejskie dla Lubuskiego, omówiła możliwości pozyskania funduszy unijnych. Prezentacja koncentrowała się na ochronie wód, ich utrzymaniu, rozwoju turystyki i rekreacji nad wodą oraz ochronie środowiska, z uwzględnieniem województw wielkopolskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego. Warto podkreślić, jak praktyczne i inspirujące były poruszone tematy dotyczące wsparcia finansowego dla lokalnych inicjatyw.

Artur Kubica z firmy SWIG Delta Partner zaprezentował koncepcję Nadnoteckiej Cyklostrady – nowej trasy rowerowej, która łączy walory krajobrazowe regionu z rozwojem turystyki i rekreacji. Jest to projekt, który ma szansę przyciągnąć turystów, promując zdrowy styl życia oraz lokalną gospodarkę.

Ponadto, podczas spotkania podjęto uchwałę budżetową na kolejny rok działalności Związku Miast i Gmin Nadnoteckich. Uchwała ta obejmuje plan finansowy na nadchodzący rok, który ma na celu wsparcie dalszego rozwoju regionalnych inicjatyw oraz realizację zaplanowanych projektów związanych z ochroną środowiska, turystyką, rozwojem infrastruktury oraz promocją nadnoteckiego obszaru.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, rozmowy i aktywny udział. Spotkanie, jak zawsze, udowodniło, że #ŁączyNasNoteć – współpraca i dialog są kluczem do sukcesu.

Hanna Matkowska
Biuro ZMiGN

Galeria zdjęć

20251120_121045 20251120_121050 20251120_121107 20251120_121113 20251120_121117 20251120_121121 20251120_121134 20251120_121621 IMG-20251120-WA0001 IMG-20251120-WA0002 IMG-20251120-WA0004 IMG-20251120-WA0006 IMG-20251120-WA0014 IMG-20251120-WA0018 IMG-20251120-WA0019 IMG-20251120-WA0028 IMG-20251120-WA0030
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności